Dne 29. dubna 2026 se v naší kovářské dílně konal poslední projektový den letošního školního roku. A opět to stálo za to. Dopoledne spolu pracovali učni a maturanti. I když mají každý jiný obor, při práci s kovem šli hezky za jeden provaz. Radili si, pomáhali si a učili se jeden od druhého. Cílem bylo vyrobit si vlastní kovový svícen. Žáci si vyzkoušeli práci s výhní, kování za tepla i základní úpravu kovu. Někdo poprvé držel v ruce kladivo, jiný si připomněl, jak se kov chová pod žárem.
Výsledek? Každý si odnesl domů svůj vlastní kovový svícen a hlavně dobrý pocit z poctivé práce.
Dopoledne uteklo rychle, bylo veselo a atmosféra v dílně byla skvělá. Už teď se těšíme na další projektové dny v novém školním roce.
IMPLEMENTACE DLOUHODOBÉHO ZÁMĚRU PARDUBICKÉHO KRAJE
CZ.02.02.XX/00/23_018/0012534
