Česky English Ukrainian
Drobečková navigace

Úvod > Pro uchazeče > Nejčastější dotazy a odpovědi

Nejčastější dotazy a odpovědi

Dálkové studium - doplnění středoškolského vzdělání s maturitní zkouškou

DOTAZ:

Rád bych se zeptal na možnost dálkového dodělání maturitní zkoušky. Mám výuční list v oboru zedník a protože pracuji ve stavební firmě, hledám možnosti dálkového studia v oboru provoz staveb zakončeného maturitou. Rád bych začal studovat co nejdříve a prosím o informaci, zda a za jakých podmínek bych mohl dálkově studovat na Vaší škole.

ODPOVĚĎ:

Maturitu v oboru Stavební provoz v dálkové formě si na naší škole můžete doplnit studiem tříletého oboru, výuka probíhá 1xtýdně (úterý nebo čtvrtek) v rozsahu pěti hodin v odpoledních hodinách (12,30-17,30h). Další možností pro Vás je čtyřleté kombinované studium oboru Stavebnictví, kdy výuka probíhá každý čtvrtek a pátek. V případě Vašeho zájmu prosím podejte přihlášku do 1.března. Obor bude otevřen pouze v případě dostatečného počtu uchazečů.


Kombinované studium - doplnění výučního listu v oboru

DOTAZ:

Ráda bych se zeptala, jestli u Vás máte možnost kombinovaného studia pro obor Umělecký kovář a zámečník, pro zájemce s maturitou.

ODPOVĚĎ:

Kombinované studium oboru UKZ není možné.

Na naší škole je možnost zkráceného studia oboru UKZ pro uchazeče s maturitou nebo výučním listem, to znamená, že nastoupíte do vyššího ročníku denního studia a docházíte na odborný výcvik a odborné předměty.


Kombinované studium pro uchazeče se středoškolským vzděláním s maturitou

DOTAZ:

Měl bych na Vás několik dotazů ohledně zkráceného studia. Mám vystudovanou střední průmyslovou školu strojní zakončenou maturitní zkouškou, ale pracuji v oblasti stavebnictví. Snažím se tedy rozšířit své znalosti, ale vzhledem k pracovní vytíženosti hledám kombinované studium. Rád bych se Vás tedy zeptal, jak probíhá kombinované studium na Vaší škole. Jak pravidelně se navštěvuje Vaše škola a jak probíhají zkoušky? Kolik to stojí?

ODPOVĚĎ:

Kombinované studium probíhá každý pátek v rozsahu 9 vyučovacích hodin. Připravujete se pouze z odborných předmětů, všeobecně vzdělávací jsou vám uznány. Pokud nemáte čas se plně výuky zúčastnit, můžete spolupracovat formou e-learningu, do kterého dostanete při zahájení výuky přístup a kde je veškerý učební materiál. Studium trvá dva roky, maturitní zkouška je z praktické zkoušky, stavební konstrukce a pozemní stavitelství. Studium i zkouška jsou zdarma.


Doplnění odborných znalostí z oboru Stavebnictví pro absolventa jiné střední školy

DOTAZ:

Mám zájem o studium oboru Stavebnictví v kombinované formě vzdělávání.  Je tato forma pro mě vhodná? Absolvovala jsem OA v Pardubicích a potřebovala bych si doplnit odborné znalosti z oboru stavebnictví. Kolik činí školné?

ODPOVĚĎ:

Studium je dvouleté, výuka probíhá každý pátek v dotaci 9 vyučovacích hodin. Studium je kombinované s distanční formou vzdělávání, která je realizovaná prostřednictvím e-learningu. Je zakončeno maturitní zkouškou z profilové části MZ – pozemní stavitelství, stavební konstrukce a praktická zkouška. Školné se neplatí. Přihlášku pro příští školní rok je nutné podat do 1. března.

 

 

Fulltextové vyhledávání