Drobečková navigace

Úvod > Pro uchazeče > Nejčastější dotazy a odpovědi

Nejčastější dotazy a odpovědi

Dálkové studium - doplnění středoškolského vzdělání s maturitní zkouškou

DOTAZ:

Rád bych se zeptal na možnost dálkového dodělání maturitní zkoušky. Mám výuční list v oboru zedník a protože pracuji ve stavební firmě, hledám možnosti dálkového studia v oboru provoz staveb zakončeného maturitou. Rád bych začal studovat co nejdříve a prosím o informaci, zda a za jakých podmínek bych mohl dálkově studovat na Vaší škole.

ODPOVĚĎ:

Maturitu v oboru Stavební provoz v dálkové formě si na naší škole můžete doplnit studiem tříletého oboru, výuka probíhá 1xtýdně (úterý nebo čtvrtek) v rozsahu pěti hodin v odpoledních hodinách (12,30-17,30h). Další možností pro Vás je čtyřleté kombinované studium oboru Stavebnictví, kdy výuka probíhá každý čtvrtek a pátek. V případě Vašeho zájmu prosím podejte přihlášku do 1.března. Obor bude otevřen pouze v případě dostatečného počtu uchazečů.


Kombinované studium - doplnění výučního listu v oboru

DOTAZ:

Ráda bych se zeptala, jestli u Vás máte možnost kombinovaného studia pro obor Umělecký kovář a zámečník, pro zájemce s maturitou.

ODPOVĚĎ:

Kombinované studium oboru UKZ není možné.

Na naší škole je možnost zkráceného studia oboru UKZ pro uchazeče s maturitou nebo výučním listem, to znamená, že nastoupíte do vyššího ročníku denního studia a docházíte na odborný výcvik a odborné předměty. Pokud by Vám nevyhovovalo denní studium, je možné získat profesní kvalifikaci v oboru, která je ovšem placená.


Kombinované studium pro uchazeče se středoškolským vzděláním s maturitou

DOTAZ:

Měl bych na Vás několik dotazů ohledně zkráceného studia. Mám vystudovanou střední průmyslovou školu strojní zakončenou maturitní zkouškou, ale pracuji v oblasti stavebnictví. Snažím se tedy rozšířit své znalosti, ale vzhledem k pracovní vytíženosti hledám kombinované studium. Rád bych se Vás tedy zeptal, jak probíhá kombinované studium na Vaší škole. Jak pravidelně se navštěvuje Vaše škola a jak probíhají zkoušky? Kolik to stojí?

ODPOVĚĎ:

Kombinované studium probíhá každý pátek v rozsahu 9 vyučovacích hodin. Připravujete se pouze z odborných předmětů, všeobecně vzdělávací jsou vám uznány. Pokud nemáte čas se plně výuky zúčastnit, můžete spolupracovat formou e-learningu, do kterého dostanete při zahájení výuky přístup a kde je veškerý učební materiál. Studium trvá dva roky, maturitní zkouška je z praktické zkoušky, stavební konstrukce a pozemní stavitelství. Studium i zkouška jsou zdarma.


Doplnění odborných znalostí z oboru Stavebnictví pro absolventa jiné střední školy

DOTAZ:

Mám zájem o studium oboru Stavebnictví v kombinované formě vzdělávání.  Je tato forma pro mě vhodná? Absolvovala jsem OA v Pardubicích a potřebovala bych si doplnit odborné znalosti z oboru stavebnictví. Kolik činí školné?

ODPOVĚĎ:

Studium je dvouleté, výuka probíhá každý pátek v dotaci 9 vyučovacích hodin. Studium je kombinované s distanční formou vzdělávání, která je realizovaná prostřednictvím e-learningu. Je zakončeno maturitní zkouškou z profilové části MZ – pozemní stavitelství, stavební konstrukce a praktická zkouška. Školné se neplatí. Přihlášku pro příští školní rok je nutné podat do 1. března.

 

Fulltextové vyhledávání

Maturitní ples Stavebka vstupenky.jpg

Srdečně Vás zveme na reprezentační ples školy dne 18.1.2019 do sálu ATRIA PALÁCE PARDUBICE. Vstupenky lze objednat u slečny Kateřiny Vaškové, vaskovak@spsstavebni.cz.  Těšíme se na Vás!!!